Home / Návody / Šťastný život? Užívejte si těchto věcí!
Šťastný život? Užívejte si těchto věcí!

Šťastný život? Užívejte si těchto věcí!

Život se má žít, ne jen prožít! Užívat si ho plnými doušky, zkoušet různá dobrodružství, zážitky a prožitky. Nečekejte na příště, šanci chytněte, jak se říká „za pačesy“ a prožívejte každý den, jako by byl ten poslední. Ve stáří budete mít na co vzpomínat. Chcete prožít šťastný život?

Žijte, nepřežívejte

Štěstí je pro každého něco jiného. Někdo se dokáže radovat z maličkostí, jiný zase potřebuje prožívat velké věci. Šťastný život můžete prožívat i vy, jen je dobré se životem bavit, nebrat jej jako samozřejmost a nebrat jej až tak moc vážně. Nikdy totiž nevíte, co se může stát zítra.

Naučte se radovat z maličkostí

I malá drobnost může potěšit. Pokud to neumíte, musíte se to naučit. Je dnes ráno pěkný den? I to vám může vykouzlit úsměv na tváři. Jděte se projít, pověste prádlo ven, aby uschlo rychleji a vonělo čerstvým vzduchem, jděte si sednout na zahrádku. Dostanete luční květinu? I to je důvod k úsměvu! Můžete si prodloužit život, šířit pozitivní energii. Nač se mračit?

Cestujte

Sníte o nějaké cestě? Paříž? Exotika nebo hory? Nelitujte peněz, které vás cestování bude stát. Je to tak nejlepší investice, nabije vás to energií, budete mít vzpomínky, které vám nikdy nikdo nevezme. Podíváte se do míst, o kterých sníte celou dobu.

Pracujte tam, kde vás to baví

Není nic horšího, než pracovat někde, kde vás to nebaví. Pro mnohé je práce jen zdroj obživy. Pracovat tam, kde to není úplně v pořádku, z vás může vysávat energii. Postupem času to může dojít tak daleko, že začnete svou práci nenávidět a hrozí syndrom vyhoření.

Dny oddechu

Práce je fajn, ale odpočinek má svůj smysl. A nemyslíme tím jen spánek během noci. Čas od času si dopřejte pár dní, kdy nebudete dělat nic. Odjeďte někam, kde není připojení k internetu, wi-fi. Nechejte počítač doma, vypněte mobilní telefon a dejte vale sociálním sítím. Užijte si prostě jen samotu, popřípadě svou rodinu.

About Zuzana Žáková