Home / Tipy & rady / Vlastní místo potřebují i vaše děti. Jak zařídit dětský či studentský pokoj
Vlastní místo potřebují i vaše děti. Jak zařídit dětský či studentský pokoj

Vlastní místo potřebují i vaše děti. Jak zařídit dětský či studentský pokoj

Chystáte se vaší dceři či synkovi zařídit vlastní pokoj? Přinášíme vám několik rad, čím se řídit. V první řadě je vždy vhodnější, aby dítě mělo vlastní prostor i vybavení a aby se dětským pokojem nestala jen volná místnost se starším vyřazeným nábytkem. Dětský pokoj by měl být světem vašeho dítěte, odpovídat jeho věku a stát se místem, kde se bude ratolest cítit dobře.

Bezpečnost a dostatek úložných prostor

Pokud máte zatím spíše menší děti, bude výběr nábytku i doplňků hlavně na vás. Nábytek by měl být ergonomický, ať už postel, stůl nebo židle, a zároveň pevný – nezapomeňte, že pokoj bude místem, kde se budou odehrávat nejrůznější hry. Dohlédněte i na to, aby byl nábytek bezpečný, aby se dítě o něj nezranilo, aby byly skříně nebo knihovna dobře upevněné u stěny a poličky pevně přivrtané.

Vlastní místo potřebují i vaše děti. Jak zařídit dětský či studentský pokoj

Místo by se mělo i snadno uklízet. Vhodný je proto dostatečný úložný prostor, například boxy, do kterých půjdou snadno a rychle schovat hračky. Stejně tak by mělo být možné všechny části pokoje jednoduše čistit.–

Pokud máte již dospívající děti, doporučujeme zařizovat studentský pokoj společně. Je jasné, že o vybavení místnosti budete mít pravděpodobně různé představy, myslete ale na to, že v pokoji bude bydlet váš potomek a že zařízení by mělo odrážet jeho osobnost i vkus. Koupit dětem můžete i puzzle. Nábytek i koberec nebo závěsy je každopádně lepší volit v neutrálních barvách a bez vzorů, protože takto s nimi půjde následně zkombinovat prakticky všechny doplňky.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*