Home / Tipy & rady / Vše, co potřebujete vědět o výrobě plastových obalů a tašek

Vše, co potřebujete vědět o výrobě plastových obalů a tašek

Igelitové tašky patří ke věcem každodenní potřeby. Bereme je jako běžnou součást našeho nakupování, jsou praktickými pomocníky k přenášení a uschovávání nejrůznějších předmětů. Níže si představíme jejich výrobu, na jejímž samotném počátku stojí plastové fólie.

Postup výroby krok za krokem

Jak už bylo zmíněno výše, základním materiálem jakéhokoliv plastového výrobku je fólie. Ta vzniká vyfukováním z PE granulátu na speciálních strojích zvaných extrudery. Vzniklá bílá nebo čirá fólie se posléze navíjí do rolí, jež jsou poté určeny k dalšímu zpracování. Ve fázi výroby je možné do granulátu přidat barvivo, aby se dosáhlo požadovaného odstínu výsledného produktu.

Prostor pro reklamní účely

Plastové obaly nabízí ideální prostor pro reklamu. Proto dalším významným krokem při výrobě reklamních tašek je jejich potisk. O něho se postarají flexotiskové stroje. Z nich stojí za zmínku stroj pracující s osmibarevnou špičkovou technologií, která dosahuje vysoké přesnosti soutisku, barev a přechodů. Fotopolymerní tiskové štočky zajistí dlouhou životnost potisku. Na igelitové tašky lze tisknout vlastní navržené motivy – stačí zaslat emailem zpracovaný návrh od grafika. Závěr patří svařování tašek. Na strojích s různými možnosti svařování lze využít širokou škálu dokončovacích úprav.

Na koho se obrátit?

Ať se jedná o balicí fólie včetně potravinové fólie, plastové obaly či tašky, jedničkou v oboru je tuzemská firma VanGillern. Její tradiční výroba sahá až do roku 1988. Řadí se k hlavním výrobcům obalů nejen v ČR, ale rovněž se jí podařilo expandovat i na trhy střední a západní Evropy. Může se pochlubit certifikátem jakosti a prestižní certifikací pro potravinářské obaly. Z polyethylenové fólie, jež tvoří základ plastových obalů, je vám schopna vyrobit téměř vše.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*