Home / Tipy & rady / Vybíráte kočárek? Víme, na co se soustředit
Vybíráte kočárek? Víme, na co se soustředit

Vybíráte kočárek? Víme, na co se soustředit

Vybíráte kočárek? Víme, na co se soustředit

Při výběru kočárku existuje mnoho kritérií, které je velmi důležité si předem promyslet. Doporučujeme je opravdu pečlivě prostudovat a při rozhodování se neunáhlit. Na praktické informace se ptejte hlavně kamarádek, jež mají malé děti. Ty vás upozorní na zapeklitosti, které by vás v obchodě s kočárky vůbec nemusely napadnout. Hodně štěstí při výběru nejlepšího kočárku 2022!

Velikost musí sedět

Velikost je další podstatnou náležitostí pro vybírání toho ideálního kočárku. Pokud čekáte zimní miminko, korba by měla být dostatečně velká, aby se do ní vešlo miminko včetně huňatého fusaku, který je ochrání před případnými mrazy.

Pokud máte mezi sebou s partnerem větší výškový rozdíl, výrazně doporučujeme, abyste si v prodejně kočárků oba vyzkoušeli, jak vám padne kočárek do ruky při jeho vození. Velmi vysoký muž může mít problémy, aby mu kočárek vybraný pouze na internetu, opravdu seděl a mohl jej pohodlně vozit.

Skladnost kočárku

Pokud máte v plánu často jezdit s kočárkem autem, doporučujeme, abyste si pořídili takový, který jde velice jednoduše a malou silou složit na co nejméně objemný balíček. Ideální variantou je kočárek s odepínacími koly, které by jinak zabíraly společně s kostrou velký prostor v kufru auta. Pro skládání a přemisťování do auta je také velmi praktický kočárek z co nejlehčího materiálu.

Trojkombinace – ano či ne?

Takzvaná trojkombinace se skládá z podvozku, korby, sportovní korbičky a také vajíčka do auta. Při pořizování kompletní trojkombinace doporučujeme opatrnost a důsledně si ověřit kvalitu vajíčka, které do ní patří. Výrobci originálních autosedaček upozorňují na riziko méně kvalitních vajíček s nedostatečnými testy bezpečnosti u příliš levných variant kompletních trojkombinací.

Kolečka podle terénu

Kolečka kočárku volte podle terénu, do kterého budete chodit nejčastěji. Pěnová a gumová kolečka se hodí více do města a pro vycházky na zpevněném povrchu. Naopak pro různorodý terén, na dlouhé výlety do přírody nebo do lesa jsou vhodnější kolečka nafukovací, která lépe odpruží terénní nerovnosti. Specialitou jsou pak kolečka, která mají uvnitř unikátní vzduchové kapsy, které není třeba nafukovat. Jejich výhodou je, že se nedají propíchnout tak, jako nafukovací kolečka.

Aretace koleček

I v této oblasti se jednotlivé kočárky od sebe liší. Každý kočárek nabízí jiný způsob aretace, tedy zafixování polohy koleček. Za nejpohodlnější považujeme aretaci koleček pomocí páčky na madle kočárku, méně pohodlné jsou pak kočárky s ruční aretací pomocí páčky u každého kolečka.

Brzdy jako záchrana

Brzdy považujeme při výběru kočárku za jednu z těch nejdůležitějších věcí. Musí se vám s nimi dobře a pohodlně brzdit a také odbrzďovat. Některé brzdičky se ovládají nohou, u jiných kočárků jistě oceníte možnost brzdit přímo na madle kočárku. Mezi největší vychytávky patří bezpečnostní brzda, která vám zabrzdí kočárek, jenž nešťastnou náhodou pustíte z ruky nebo se rozjede z kopce dolů. Bezpečnost dítěte je přece na prvním místě!

Milujeme retro

Retro styl proniká čím dál více do všech možných oblastí života. Ať je to nábytek, oblečení nebo třeba nádobí. Tu a tam se proto objevují i kočárky v retro stylu. Velká kola a velká korba jsou jejich typickým znakem. Retro kočárek je vhodný hlavně do města a my mu tleskáme; je totiž nezapomenutelně stylový!

Jak se jezdí s kočárkem v hlavním městě?

Jak se cítí maminky s kočárkem, a nebo i vozíčkáři při cestování hromadnou dopravou po našem hlavním městě? Jsou všechny stanice metra přizpůsobeny požadavkům těchto lidí? Možná vás překvapí, jak složité to v některých případech mají.

A podle jakých kritérií by se měl vybírat kočárek podle vás? Hraje tu nejdůležitější roli design, značka nebo jsou pro vás důležitá úplně jiná kritéria? Napište nám, bez čeho by se neměl obejít váš ideální kočárek. Do komentářů připište i váš oblíbený styl a barvu pro dokonalý kočárek snů.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*