Home / Tipy & rady / Zařizujeme dětský pokoj: Jaké vybrat dětské prostěradlo?
Zařizujeme dětský pokoj: Jaké vybrat dětské prostěradlo?

Zařizujeme dětský pokoj: Jaké vybrat dětské prostěradlo?

Děti jsou nejen radost, ale současně také veliká starost. Každý rodič ví, že dítko potřebuje svůj pokojíček, který bude určený na hraní, spánek a v pozdějším věku i na dělání úkolů. Poradíme vám, jak tuto místnost hravě zařídit.

Kvalitní spánek je základ

To, že by postel v pokojíčku rozhodně neměla chybět, je nad slunce jasné. Kromě samotného nábytku je však velice důležité vybírat obezřetně také lůžkoviny. Základním stavebním kamenem je dětské prostěradlo, které musí být v první řadě příjemné na dotyk. Nechcete přeci, aby jemné tělíčko vašeho dítka kousal celou noc nepříjemný materiál. Raději se vyhněte syntetice a vsaďte na přírodnější kousky.
Úplně stejná pravidla platí také pro dětské deky a polštáře. Na lehkou váhu neberte ani zdravotní nezávadnost jednotlivých kousků. Bohužel některé nepoctivé firmy se snaží šetřit, kde je to jen možné, a tím trpí kvalita výrobků. Pamatujte si, že spánek je pro zdravý vývoj dítěte naprosto klíčový, tudíž byste jeho postel společně s lůžkovinami rozhodně neměli podceňovat.

Nesmí chybět prostor na hraní

Děti milují různé hry s hračkami i bez nich. Z toho důvodu v jejich malém království nesmí chybět koutek, který bude přímo vyhrazený pro tyto účely. Jelikož si děti hrají nejčastěji na zemi, neváhejte jim pořídit nějakou podložku, aby od studené podlahy nenastydly. Pro chlapce je výborný například dětský koberec silnice, naopak dívky zase ocení jemnější květinové motivy v pastelových barvách. Neváhejte dítko do celého procesu zapojit, ať si samo řekne, co se mu líbí a co ne.
Velký výběr bytových doplňků a textilu (nejen) pro děti nabízí společnost Vesna. Mrkněte se do jejich internetového obchodu a vyberte si ze široké nabídky produktů té nejvyšší kvality. Všechny použité materiály jsou samozřejmě nezávadné a přizpůsobené potřebám dětí.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*