Alergie na zvířata je podobná jako jakákoliv jiná alergie. Neměli bychom jí podceňovat a zvířecího miláčka obhajovat, že pouští chloupky a nám to nevadí. Pokud na takovou věc přijdete, bude lepší, když pejska nebo kočičku svěříte do péče někomu, u koho bude opravdu šťastný a nebude neustále napomínán.
Alergie na zvířata se totiž projevuje vodnatým sekretem z nosu, kýcháním, překrvením spojivek a třeba i ekzémy, záleží na každém jedinci, je to vysoce individuální.
Domov není jediným zdrojem
Jenže stejně to, s čím byste se potýkali doma, budete muset čelit i jinde. Máte přátele, kteří doma mají svého mourka nebo pejska? Zřejmě vás jeho přítomnost natolik zneklidní, že tam na návštěvu raději ani nepůjdete. A pokud nebude zvíře ve vaší přítomnosti, tak berte v potaz i to, že po něm nějaký ten chloupek na sedačce zůstal a i to ve vás může vyvolat alergii. Je to začarovaný kruh, ale pokud máte v rodině alergika, jistě víte, o čem je řeč. Důkladná dezinfekce a větrání je jen dílčí činností, těch opatření je mnohem více. Stejně tak jako jsou alergie na domácí mazlíčky, se kterými byste byli v kontaktu každý den, jsou tu alergie občasného rázu, např. na koně.
Dokonce malí hlodavci mohou být spouštěčem
Pro malé hlodavce, které máte v klecích, nejsou neobvyklé alergické reakce na bílkoviny z jejich moči. Kvalitní podestýlka a větrání je základ. Jestli si někdo myslel, že alergie na hady není možná, plete se. Ač had nemá srst, jeho šupinky z kůže, které víří ve vzduchu, jsou také spouštěčem alergie pro některé jedince.
Jak je vidno, alergie a jejich původce, je dobré si ohlídat včas a jít s tím k lékaři. Adekvátně nám nastaví léčbu a řekne, čemu konkrétně se máme vyvarovat. Alergie na pyl tak nemusí být tím jediným, bohužel. Alergie na zvířata se také vyskytují, je proto nezbytné jim dát na důrazu.