Home / Návody / Alergie na zvířata: co si počít?
Alergie na zvířata: co si počít?

Alergie na zvířata: co si počít?

Alergie na zvířata je podobná jako jakákoliv jiná alergie. Neměli bychom jí podceňovat a zvířecího miláčka obhajovat, že pouští chloupky a nám to nevadí. Pokud na takovou věc přijdete, bude lepší, když pejska nebo kočičku svěříte do péče někomu, u koho bude opravdu šťastný a nebude neustále napomínán.

Alergie na zvířata se totiž projevuje vodnatým sekretem z nosu, kýcháním, překrvením spojivek a třeba i ekzémy, záleží na každém jedinci, je to vysoce individuální.

Domov není jediným zdrojem

Alergie na zvířata: co si počít?Jenže stejně to, s čím byste se potýkali doma, budete muset čelit i jinde. Máte přátele, kteří doma mají svého mourka nebo pejska? Zřejmě vás jeho přítomnost natolik zneklidní, že tam na návštěvu raději ani nepůjdete. A pokud nebude zvíře ve vaší přítomnosti, tak berte v potaz i to, že po něm nějaký ten chloupek na sedačce zůstal a i to ve vás může vyvolat alergii. Je to začarovaný kruh, ale pokud máte v rodině alergika, jistě víte, o čem je řeč. Důkladná dezinfekce a větrání je jen dílčí činností, těch opatření je mnohem více. Stejně tak jako jsou alergie na domácí mazlíčky, se kterými byste byli v kontaktu každý den, jsou tu alergie občasného rázu, např. na koně.

Dokonce malí hlodavci mohou být spouštěčem

Alergie na zvířata: co si počít?Pro malé hlodavce, které máte v klecích, nejsou neobvyklé alergické reakce na bílkoviny z jejich moči. Kvalitní podestýlka a větrání je základ. Jestli si někdo myslel, že alergie na hady není možná, plete se. Ač had nemá srst, jeho šupinky z kůže, které víří ve vzduchu, jsou také spouštěčem alergie pro některé jedince.

Jak je vidno, alergie a jejich původce, je dobré si ohlídat včas a jít s tím k lékaři. Adekvátně nám nastaví léčbu a řekne, čemu konkrétně se máme vyvarovat. Alergie na pyl tak nemusí být tím jediným, bohužel. Alergie na zvířata se také vyskytují, je proto nezbytné jim dát na důrazu.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*