Home / Nezařazené / Co napoví pokožka obličeje o našem zdraví?
Co napoví pokožka obličeje o našem zdraví?

Co napoví pokožka obličeje o našem zdraví?

Obličej je jako zrcadlo. Odráží se v něm celý náš zdravotní stav a (nejen) orientální lékaři dokáží při pohledu na naši tvář určit, co se skrývá pod povrchem, případně jestli a jak jsme nemocní.

Malý test vlastního zdraví si můžete udělat i sami doma. Vezměte zrcadlo a pořádně si sebe prohlédněte. Některé příznaky spolehlivě vedou k lety prověřeným závěrům. Co se děje na našem obličeji, a co je poté v nepořádku uvnitř nás?

Pupínky a bledost souvisí s plícemi

Pokud máte pupínky na tvářích, nejspíš jsou vaše plíce zahleněné. Trvalá bledost v obličeji poukazuje na plicní slabost, při zánětu plic budete mít tváře naopak zarudlé.

Povlak na jazyku, nelibý dech

Páchnoucí dech a bledý povlak na jazyku svědčí o stavu vašeho žaludku. Také nápadně uhrovitý nos vysílá jasný signál – žaludek není v pořádku! Často pomůže změna stravy, stačí do jídelníčku zařadit ovoce, zeleninu a vynechat potraviny, které přispívají k překyselení žaludečních šťáv.

Co napoví pokožka obličeje o našem zdraví?

Červený nos a přetížené srdce?

Pokud je váš nos červený, možná přetěžujete srdce. Rýha na špičce nosu obvykle poukazuje na šelest – poruchu srdečního rytmu.

Kruhy pod očima či velikost uší…

Stav našich ledvin poznáme nejspolehlivěji při pohledu na uši. Říká se, že pokud máte velké, mohutné uši, máte zároveň velké a silné ledviny. Naopak malá ouška mohou znamenat, že vaše ledviny jsou malé, chatrné a slabé.

O ledvinách mohou vypovídat i kruhy pod očima. Tmavé otoky signalizují, že ledviny mají oslabenou funkci a pupínky zas říkají, že se v ledvinách usazují toxiny. Pozor na vznik kamenů!

Rty a intimní partie

Jak jste na tom se sexualitou, se nejlépe pozná z vašich rtů. Ideálně by měly být dobře prokrvené, pokud máte nějaký problém s intimními partiemi, projevit se to může otékáním rtů nebo jejich praskáním. U mužů naznačují slabou sexualitu roztřepené konečky vlasů či rovnou slabé, lámavé vlasy, ženám roste knírek.

Nezapomeňte, že rovněž hydratace pleti je velmi důležitá! Některé problémy mohou pramenit z nedostatku živin.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová