Home / Návody / Jak na černé tečky
Jak na černé tečky

Jak na černé tečky

Černé tečky neboli ucpané póry trápí spoustu žen a to nejen v pubertě. Je to otázka čištění pleti, ale také korekce. Pleť musí dýchat, proto je správná péče nezbytně důležitá.

Póry jsou součástí naší pokožky, ale pokud dojde k jejich zanesení, na kůži se objeví jako nevzhledné černé tečky.

Černé tečky nejsou totéž, co akné

Jak na černé tečky

Černé tečky se objevují nejčastěji na nose, bradě a čele. Kdo má mastnější tuto zónu a pravidelně jí nečistí, dochází k tomu, že pokožka přestává dýchat, vylučuje nadbytečný maz a také se ucpávají póry. Vznik černých teček je přisuzován oxidaci mazu a nahromadění se nečistot uvnitř samotného póru. Přispívá k tomu mimo špatné péče o pleť i nevhodné stravování, stres a genetika. Ruku na srdce, není čas něco změnit? Zdravý životní styl sehrává také roli, na to bychom zapomínat neměli.

Jak na černé tečky

Jak na černé tečkyPokud se vrátíte k předchozímu odstavci, nějaká náprava vás s výše zmíněnými problémy napadne sama, ale chce to režim a vůli o pleť pečovat. Také o sebe, což v praxi znamená více ovoce, zeleniny, omezit cukry a tuky, dodržovat pitný režim.

Genetická dispozice se ovlivnit dá jen z části a to právě zdravým životním stylem. Stejně k tomu nejspíš budete mít sklony vždy, je tedy dobré, se i poradit v kosmetickém salónu. Není to přece žádná ostuda. Péči o pleť tak vyberete společně a přesně na míru.

Dnes existují speciální kosmetické pásky a adstringentní pleťové vody, které černé tečky viditelně stáhnou a póry se vyčistí, také využití sér se těší velké oblibě. Aktivní látky obsažené v těchto preparátech, jsou pro pokožku to pravé. Před nastavením kosmetického přípravku je na místě určit i typ pleti. Komedony a jejich vymačkávání stav pleti samo o sobě zhoršuje.

Vybírejte si z produktů zároveň méně agresivní přípravky, které pleti v boji s černými tečkami pomohou. Především se černé tečky tvoří u mastné pleti, takže je nutno odstranit nadbytečný maz, ale nenásilně, abychom zase neztratili z pokožky její ochranný film. Ranní čištění je prioritní, mazové žlázy jsou totiž výkonné na maximum. Síla mikroperliček v peelingu vaší pleti také pomůže. Zrovna tak, jako adstringentní pleťové vody, existují i krémy, takže pod make up jsou ideální.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*