Home / Životní styl / Jak najít práci v zahraničí přes internet

Jak najít práci v zahraničí přes internet

Pochlubit se v životopisu zahraniční pracovní zkušeností není nikdy na škodu. I pouhá letní brigáda ukazuje Vaši kuráž a odhodlanost na sobě pracovat. Opravdová pracovní zkušenost v zahraničí pak dokáže zvýšit plat odborníkům v každé profesi. Poptávka po zaměstnání v jiných státech se tak každým rokem zvyšuje.

Ideálním pomocníkem pro hledání práce v zahraničí je samozřejmě internet. Díky tomuto mocnému médiu můžete vyhledávat práce i sezónní brigády bez počáteční nutnosti navštívit danou zemi. Hledat navíc můžete na více místech najednou a ucházet se tak o ty nejlepší pozice. Málokdo však tuší, jaké možnosti internet pro zájemce o práci v zahraničí opravdu skrývá, a kde všude lze hledat.

Internetové portály v Čechách

První, kam míří většina Čechů zajímající se o práci v zahraničí, jsou tuzemské pracovní portály, které brigády a práce v zahraničí nabízejí prostřednictvím klasických inzerátů. Navštívit se samozřejmě vyplatí největší český portál Jobs.cz, ale nemusíte spoléhat pouze na něj. Zajímavé a ne tak konkurenčně zatížené nabídky často naleznete i na méně známých pracovních portálech, jako je například Flek.cz.

Ačkoliv je nabídka na českých portálech široká, rozhodně poptávku po práci v zahraničí nepokrývá. Nevyplatí se tak spoléhat pouze na české pracovní agentury a hrstku jednotlivců, které tyto nabídky zadávají, ale využít znalost cizího jazyka pro hlubší hledání na cizojazyčných portálech.

Zahraniční pracovní portály a úřady práce

Pokud umíte dobře jazyk, zahraniční internetové stránky nabízejí daleko větší množství příležitostí, jak se uplatnit téměř ve všech zemích, zejména pak v Evropské Unii. Využívat můžete jak globální portály, které nabízejí své služby ve více zemích najednou, tak konkrétní pracovní stránky pro danou zemi či dokonce oblast.

Kromě klasických pracovních portálů pak můžete v mnoha zemích najít nabídky práce i na stránkách jejich specializovaných institucí, jež se zabývají zprostředkováním zaměstnání, a jsou jakousi obdobou našeho úřadu práce.

Po Evropě s EURES

Jistě ne poslední možností, jak použít internet k nalezení práce v zahraničí, je využít Evropský portál pracovní mobility EURES, který naleznete na stránkách http://ec.europa.eu/eures/. Tento portál poskytuje samozřejmě celou řadu nabídek na práci v zahraničí ve všech zemích EU a Švýcarsku, ale dokáže vám poskytnout i další užitečné služby.

Uchazeči o zaměstnání si zde mohou založit svůj vlastní profil, který můžete spolu se svým životopisem zveřejnit pro případné zaměstnavatele. Na základě tohoto profilu si také můžete nechat zasílat aktuální pracovní nabídky, které se v databázi EURES každodenně objevují. Dále je možné se obrátit na síť více než 850 poradců, kteří Vám zodpovědí případné dotazy a pomohou Vám se zprostředkováním zaměstnání, kdekoliv si budete přát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*