Home / Návody / Jak se zbavit lupů
Jak se zbavit lupů

Jak se zbavit lupů

Lupy jsou nevzhlednou součástí pokožky hlavy, zvláště poté, co je nacházíme na oblečení. Čím to je, že někdo s tím za život nemá vůbec problém a druhému tzv. sněží z hlavy? Všichni se shodneme na tom, že signál ke zneklidnění, lupy určitě jsou.

Je to kvasinkové onemocnění, jehož příčinou je pytyrosporum ovale. Zrohovatělé kožní buňky se začnou odlupovat a nás současně suchá pokožka hlavy začne i svědit. Někdy se příčina dá snadno odstranit změnou šampónu nebo lepším vymýváním šampónu či balzámu. Také chodit spát se suchými vlasy přispívá ke komfortu vlasové pokožky.

Jak se zbavit lupů

Po příčině pátrají i odborníci

Příčin je celá řada, ale řešení nemusí být vždy tak snadné. Někdy je vhodné navštívit i dermatologa, který nám v péči o pokožku mile rád poradí. Pokud je to jen nesprávným šamponem, je náprava rychlá, protože si zkrátka koupíme šampon, který nám bude vyhovovat. Vlasy s lupy ztrácí přirozenou ochranu a lesk, je tedy potřeba zachovat strukturu kůže s přirozeným, ale ne zase nadbytečným mazem. Vše by mělo být v rovnováze, což je někdy těžké nastavit, ale ne nemožné.

Jak vypadají lupy?

Někdo má podrážděnou pokožku hlavy, což je dáno okolními vlivy, např. deštěm, větrem, UV zářením, ale i dalšími vlivy. Pokožka hlavy je přesušená a tvoří se suché lupy. Na jejich likvidaci je vhodné použití dermatologických přípravků, jež pomohou vlasové pokožce zase nastartovat optimální pH k udržení zdravých vlasů. Je nutno odstranit odumřelou kůži, vlasy změkčit a také zabojovat proti plísni. Druhým typem lupů, jsou mastné lupy. Jejich produkci lze ovlivnit vlasovými přípravky, projevují se dokonce tvorbou stroupků a stejně tak, jako v prvním případě i svěděním a podrážděním. Lupy nejsou nakažlivé, ale i tak jsou pro nás a okolí nepříjemné.

Jak nad nimi vyzrát?

Jak se zbavit lupů

Zatočte s nimi tak, že nebudete pokožku dřít, vlasy myjte šetrně, ale přesto důkladně a raději vlažnou vodou. Úprava vlasů pro pokožku ve fázi léčení lupů nesnese fénování, ale ani jiný styling. Dodržujte pitný režim, omezte sladkosti, koření a tučná jídla. Z vitamínů si dopřejte ten z řady B, nezapomeňte ani na selen, zinek a beta karoten. Z bylinek sáhněte po bříze a mátě. Než přijdete na svůj nejoblíbenější šampón, sice chvíli potrvá, ale kdybyste ho nenašli, poraďte se s odborníkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*