Home / Nezařazené / Jak snížit hladinu cukru v krvi?

Jak snížit hladinu cukru v krvi?

Jak snížit hladinu cukru v krvi?

Hladinu cukru v krvi si musí hlídat zejména pacienti s cukrovkou. Nicméně i pro všechny ostatní je udržování krevního cukru důležité. Už jenom proto, abyste předešli cukrovce. Vysoká hladina cukru je ovšem zodpovědná i za další potíže včetně civilizačních onemocnění. Jestli vám záleží na zdravém životním stylu, cukr si hlídejte.

Zvýšená hladina krevního cukru ohrožuje zejména srdce a ledviny. Jestliže patříte mezi milovníky sladkého, možná by nebylo úplně od věci si ji trochu ohlídat.

Pro měření cukru slouží glukometry. Pokud ale netrpíte cukrovkou, nemusíte si tento přístroj hned pořizovat domů. Cukr vám změří i u lékaře nebo v některých lékárnách. A kdyby se náhodou stalo, že je příliš vysoký, hned nasadíte patřičná opatření.

Změňte jídelníček

Přestat jíst tolik sladkého – to je zřejmě jasné. Dál byste se měli zaměřit na:

  • dostatek vlákniny,
  • zdravé sacharidy,
  • potraviny s nízkým glykemickým indexem.

Vláknina zpomaluje trávení sacharidů a reguluje cukr. Vhodnou vlákninu (rozpustnou) obsahují zejména luštěniny, ovesné vločky či zelenina. Dobrým zdrojem jsou i lněná semínka.

Co se týče sacharidů, ty by měly tvořit 55-60 % denního příjmu, dobré sacharidy (tzv. polysacharidy) se vyskytují například v obilovinách, bramborách či luštěninách.

Naopak uberte z jídelníčku bílé pečivo, slazené nápoje (i džusy), slazené mléčné výrobky (ovocné jogurty) a ochucovadla (kečup apod.). Pozor také na ovoce, i to obsahuje cukr. Raději zařaďte více zeleniny.

Využijte doplňky stravy

Normální hladinu cukru v krvi pomáhají udržovat také některé doplňky stravy. Příkladem za všechny je MORUŠE Plus 90 kapslí s obsahem moruše černé, pískavice, révy vinné a inulinu, což je rozpustná vláknina. Moruše kromě pozitivního účinku na hladinu cukru v krvi napomáhá spánku, pískavice podporuje hladinu glukózy a cholesterolu v krvi, vinná réva udržuje cévní soustavu a srdce.

Jestliže netrpíte cukrovkou, ke snížení hladiny cukru v krvi by vám opravdu měla stačit jen změna jídelníčku a přírodní doplněk stravy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*