Home / Tipy & rady / Péče o duši i tělo – jak posílit své zdraví? 3
Péče o duši i tělo – jak posílit své zdraví? 3

Péče o duši i tělo – jak posílit své zdraví? 3

Máte pocit, že vaše tělo strádá? Není tak výkonné, jako bylo dřív a máte pocit, že je to částečně také vaše vina? Nevěnujete mu tolik pozornosti, cpete ho nezdravými jídly, nedáváte mu dostatečné množství pohybu a všechno to, co by si zasloužilo? A co duševní stránka? Také vás věci nenaplňují jako předtím? Necítíte se dobře psychicky? Nic vás nebaví, nic nechcete, všechno děláte jen z povinnosti, žádná radost? Zaměřte se na své tělesné a duševní zdraví! O ně se člověk musí starat a pečovat, ne je vědomě i nevědomě zapuzovat a ubližovat sám sobě.

Zdraví máme jen jedno

Fráze, která se omílá neustále, bohužel je pravdivá. Zdraví má člověk jen jedno, proto si jej musíte chránit. A to jak to fyzické, kdy se staráte o tělesnou schránku, tak to duševní, na které spousta lidí zapomíná a neřeší jej. Co by vám mohlo pomoci a usnadnit život? Jak pozvednout a udržet si tělesné a duševní zdraví?

Vana plná pěny

Rádi se naložíte do vany plné pěny a relaxačních olejíčků? Dopřejte tuto relaxaci tělu minimálně jednou týdně. Přidávejte olejíčky a pěnu podle aktuální potřeby . na dobrou náladu nějakou příjemnou ovocnou vůni, na odvahu pomeranč, pro uklidnění přidejte levanduli. Dvacet minut ve vaně udělá zázraky!

Zacvičte si ráno

Ne žádné šílené a rychlé cviky, spíše pomalé protahování, které pomůže tělu rozhýbat se po celé noci a nastartujete tak metabolismus, rozproudíte krev v těle a hned se vám bude lépe vstávat!

Vyhoďte, co vás tíží

Někdy vás zatěžují zbytečné myšlenky nebo věci, se kterými se bojíte nebo nechcete nic dělat. Když je odstřihnete nebo vyhodíte, rapidně se vám uleví. Můžete je napsat na papír, chvíli o nich přemýšlet a poté papír vyhodit nebo jen udělejte radikální řez.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*