Home / Tipy & rady / Péče o duši i tělo – jak posílit své zdraví? 2
Péče o duši i tělo – jak posílit své zdraví? 2

Péče o duši i tělo – jak posílit své zdraví? 2

Máte pocit, že vaše tělo strádá? Není tak výkonné, jako bylo dřív a máte pocit, že je to částečně také vaše vina? Nevěnujete mu tolik pozornosti, cpete ho nezdravými jídly, nedáváte mu dostatečné množství pohybu a všechno to, co by si zasloužilo? A co duševní stránka? Také vás věci nenaplňují jako předtím? Necítíte se dobře psychicky? Nic vás nebaví, nic nechcete, všechno děláte jen z povinnosti, žádná radost? Zaměřte se na své tělesné a duševní zdraví! O ně se člověk musí starat a pečovat, ne je vědomě i nevědomě zapuzovat a ubližovat sám sobě.

TIP: Testosteronové injekce spolehlivě doplní chybějící testosteron.

Zdraví máme jen jedno

Fráze, která se omílá neustále, bohužel je pravdivá. Zdraví má člověk jen jedno, proto si jej musíte chránit. A to jak to fyzické, kdy se staráte o tělesnou schránku, tak to duševní, na které spousta lidí zapomíná a neřeší jej. Co by vám mohlo pomoci a usnadnit život? Jak pozvednout a udržet si tělesné a duševní zdraví?

Smějte se

Pravidelně, nahlas a od srdce! Smích je totiž signálem štěstí. Do těla se uvolňuje hormon štěstí a to pomůže zahnat byť jen stresové myšlenky a pomůže zlepšit den. A proč se tedy pořádně nezasmát?

Vzpomínejte

Neupínejte se ke vzpomínkám, to člověku nesvědčí, ale když budete vzpomínat na krásné chvíle v životě, kdy jste se cítili opravdu spokojení a šťastní, nebo kdy jste zažili opravdu vtipné a úsměvné chvíle, hned vám bude lépe.

Dělejte, co vás baví

Vždy jste se chtěli věnovat fotografování? Jízdě na kole nebo na koni? Plavání či čtení knihy? Vyhraďte si v životě místo na tyto věci. Minimálně třikrát týdně si přečtěte kapitolu z dobré knihy, jděte si zaplavat, jezděte na kole či koni nebo vezměte do ruky fotoaparát a směle do toho!

Dělejte si radosti

A nemusí to být nákup obřích věcí. Natrhejte si na zahradě květiny, kupte si tulipány, oblíbenou čajovou směs, zmrzlinu, čokoládu, krásně šťavnaté ovoce, něco na sebe, chvíli si lehněte do trávy a sledujte oblohu.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*