Home / Návody / Návod na život – existuje vůbec? 2
Návod na život – existuje vůbec? 2

Návod na život – existuje vůbec? 2

Máte pocit, že se váš život ocitl ve slepé uličce? Nevíte, kam dál, jak se posunout, co pro sebe udělat nebo kde vůbec sebrat sílu k tomuto kroku? Všichni jsou okolo vás tak přemotivovaní, daří se jim, což samozřejmě ještě víc prohlubuje váš pocit nezdaru a problémů. Nevidíte ono světlo na konci tunelu? Potřebujete mít v životě zase jistotu a nabrat nový směr? Každý to dělá jinak. Někdo vyhledá psychologickou pomoc, která mu bude podporou ve změně, někdo si jen popovídá se svými nejbližšími, další zase sáhne po kartářce, která bude věštit, jiný si nakoupí spoustu odborných a moudrých knih.

Návody na život jsou jednotné

Většina knih vám bude připomínat, že nejste průměrní, špatní, že jste originál a jedineční. A je to pravda, na to však nepotřebujete mít doma polici plnou motivačních knih. Rovněž vám řeknou, že změnu musíte vnitřně chtít a přijde, až bude ten správný čas. A život takto plyne. Určitě jste už někdy zažili, že když to nejméně čekáte, přichází povýšení, nová láska, důležité přátelství a podobně.

Nechte se životem vést

Máte-li možnost něco změnit a chcete to, pak to změňte. Není to vždycky tak jednoduché, jak knihy popisují, možná se nadřete, možná to ani nevyjde. Ale za pokus to stojí. Žádný člověk ani žádná kniha vám nedají návod na život, protože ten de facto neexistuje. Možná jedinou radou je, být spokojení a šťastní. A to je opět široký pojem. Někoho udělá šťastná hvězdná kariéra, ve které něco dokáže, pro jiného je to rodina s dětmi a psem, pro jiného fungující vztah, pro dalšího pevné rodinné a přátelské vazby. Nic není špatně a ať člověk žije svůj život jakkoliv, je to jeho život. Moudré knihy se zaručenými návody proto netřeba poslouchat až tak doslovně!

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*