Home / Tipy & rady / Péče o duši i tělo – jak posílit své zdraví? 1
Péče o duši i tělo – jak posílit své zdraví? 1

Péče o duši i tělo – jak posílit své zdraví? 1

Máte pocit, že vaše tělo strádá? Není tak výkonné, jako bylo dřív a máte pocit, že je to částečně také vaše vina? Nevěnujete mu tolik pozornosti, cpete ho nezdravými jídly, nedáváte mu dostatečné množství pohybu a všechno to, co by si zasloužilo? A co duševní stránka? Také vás věci nenaplňují jako předtím? Necítíte se dobře psychicky? Nic vás nebaví, nic nechcete, všechno děláte jen z povinnosti, žádná radost? Zaměřte se na své tělesné a duševní zdraví! O ně se člověk musí starat a pečovat, ne je vědomě i nevědomě zapuzovat a ubližovat sám sobě.

Zdraví máme jen jedno

Fráze, která se omílá neustále, bohužel je pravdivá. Zdraví má člověk jen jedno, proto si jej musíte chránit. A to jak to fyzické, kdy se staráte o tělesnou schránku, tak to duševní, na které spousta lidí zapomíná a neřeší jej. Co by vám mohlo pomoci a usnadnit život? Jak pozvednout a udržet si tělesné a duševní zdraví?

Pořádný spánek

Pro lidské tělo je spánek důležitý, neméně důležitý je také pro psychiku. Spánek by měl být dlouhý sedm až osm hodin. Spíte-li méně, pak má tělo nedostatek hormonů, které jsou důležité pro tvorbu svalů a leptinu, což reguluje výdej a příjem energie během celého dne.

Péče o ústa

Tu snad nikdo nemůže zanedbávat? Mýlíte se! Pravidelné čištění zubů odflákne až polovina jedinců. Používejte správné zubní pasty, měkké kartáčky na zuby, ústní vody a od věci nejsou také mezizubní kartáčky. K tomu dodržujte pravidelné prohlídky u stomatologa.

Šálek prospěšného čaje

Nemyslíme tedy ovocný čaj s hromadou cukru. Směs bylinek umí pomoci proti nachlazení, stresu, na uklidnění, pro pocit úlevy. Zelený čaj po ránu dokáže s lidským tělem opravdu velké divy!

Pravidelný jídelníček

Pětkrát denně menší porce, na svačinu čerstvé nebo sušené ovoce, odpoledne mléčné výrobky a dostatečné množství tekutin, nejlépe čisté vody!

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*