Home / Tipy & rady / Návyky, které jsou nebezpečné – jaké to jsou?
Návyky, které jsou nebezpečné – jaké to jsou?

Návyky, které jsou nebezpečné – jaké to jsou?

Lidé dělají spoustu věcí ve snaze, že to pomůže jejich zdraví, jejich tělu a celkově energii a pohodě. Na vzhledu a zdraví záleží spoustě lidem, takže se snaží o sebe pečovat. Existuje spousta všeobecných rad, tipů a triků, které vám mohou v tomto ohledu hodně pomoci. Například je důležité si pravidelně mýt ruce, ovoce před jídlem také raději umyjete. Ale co další návyky, které se považují za správné? Jsou skutečně takové?

Ne vždy je všechno tak, jak se říká

Jsou návyky, o kterých se říká, že jsou zdravé, ale je tomu skutečně tak? Objevuje se stále víc a víc věcí, které lidi považovali za správné a přitom nejsou. Čemu tedy věřit? Přinášíme pár návyků, které lidé berou za zdravé, ale přitom to tak není. Pokud některý návyk také dodržujete, raději s tím přestaňte! Jakých návyků se raději zbavit?

Konzumace multivitamínů

V reklamách říkají, že bez multivitaminových doplňků stravy zkrátka nepřežijete zdraví! Pravidelně jej užívat musí být vaše rutina! Jejich konzumace však nemá vliv na vaše zdraví. Skupina vědců zjistila, že tyto multivitaminy mají spíš negativní vliv na vaše tělo. Raději vsaďte na čerstvé ovoce a zeleninu!

Antibakteriální gel v kabelce

Ten pomáhá v dobách krize, kdy nemáte možnost umýt si ruce, ale cítíte, že je máte znečištěné. Antibakteriální gel může pomoci, nicméně musí obsahovat minimálně 60% alkoholu. Jiné prostředky nebudou odstraňovat všechny bakterie, které máte na dlaních.

Detoxikační diety

Existuje spousta různých detoxikačních diet, které slibují, že pomohou zhubnout několik kilogramů, odstraní z těla všechny toxiny a chemické látky. Ovšem výživoví poradci před nimi dostatečně varují. Pro tělo to je šok a zápřah. Navíc, pokud ledviny a játra nepracují tak, jak by měly, nepomůže vám žádný detox, ale lékař.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*