Home / Tipy & rady / Péče o duši i tělo – jak posílit své zdraví? 4
Péče o duši i tělo – jak posílit své zdraví? 4

Péče o duši i tělo – jak posílit své zdraví? 4

Máte pocit, že vaše tělo strádá? Není tak výkonné, jako bylo dřív a máte pocit, že je to částečně také vaše vina? Nevěnujete mu tolik pozornosti, cpete ho nezdravými jídly, nedáváte mu dostatečné množství pohybu a všechno to, co by si zasloužilo? A co duševní stránka? Také vás věci nenaplňují jako předtím? Necítíte se dobře psychicky? Nic vás nebaví, nic nechcete, všechno děláte jen z povinnosti, žádná radost? Zaměřte se na své tělesné a duševní zdraví! O ně se člověk musí starat a pečovat, ne je vědomě i nevědomě zapuzovat a ubližovat sám sobě.

Zdraví máme jen jedno

Fráze, která se omílá neustále, bohužel je pravdivá. Zdraví má člověk jen jedno, proto si jej musíte chránit. A to jak to fyzické, kdy se staráte o tělesnou schránku, tak to duševní, na které spousta lidí zapomíná a neřeší jej. Co by vám mohlo pomoci a usnadnit život? Jak pozvednout a udržet si tělesné a duševní zdraví?

Procházka

Relaxační procházky pomáhají nejen duši, ale také tělu. Člověk by měl denně ujít deset tisíc kroků, aby byl v kondici a svému tělu přinášel pohyb. Nemusíte vyrazit na rychlou procházku nebo sprintovat. Prostě se jen projděte v lese, tichém místě. Objevujte krásu ticha, nerušení civilizací.

Nádech a výdech

Cítíte, že je toho moc? Pak si dejte pauzu. V klidu si sedněte někam do ticha, zklidněte tělo. Nadechněte se nosem, počítejte v hlavě do čtyř, zadržte dech a počítejte do osmi. Následně vydechněte při počítání do sedmi pusou. A opět se nadechněte nosem a celý proces opakujte celkem sedmkrát.

Magnesium

Umí bystřit mozek a pomáhá vašim svalům. Najdete jej v jídle, ale můžete ho také využívat v rozpustné šumivé tabletě. Jedna tableta denně dokáže zázraky – zmírní křeče, posílí paměť, mírní únavu a podobně.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*