Home / Návody / Optimista – jak se jím stát, když to zrovna není vaše parketa? 1
Optimista – jak se jím stát, když to zrovna není vaše parketa? 1

Optimista – jak se jím stát, když to zrovna není vaše parketa? 1

Když je před vámi sklenice naplněná z půlky vodou, co vidíte? Je před vámi sklenice z poloviny plná? Nebo naopak, sklenice je z poloviny prázdná? Podle toho se, alespoň podle lidového moudra pozná, zda jste spíš pesimista nebo naopak optimista. Pesimista totiž vidí tu půlku, která chybí, optimista zase naopak vidí, že ještě půlka vody zbývá. Jste spíše ti pesimisticky smýšlející? A co tedy dělat, když vše vidíte černě, ale chcete to změnit? A jde to vůbec? Změnit svůj pohled na svět?

Život přináší spoustu věcí

Někdo je od přírody ten, který vidí všechno bledě a špatně. Neustále zvedající se ceny v obchodech znamenají, že se zdražuje a to přece nelze. Nebo naopak na všem vidí to špatné, to negativní. Dívat se na svět pozitivním pohledem nebývá vždy jednoduché, protože se stává spousta věcí, některé jsou špatné a to není moc pozitivní. Je zapotřebí hodně snahy, trochu štěstí a otevřenou mysl.

Zaměřte se na to dobré

V životě všech jsou špatné chvíle. Přidejte o práci, v práci je toho až moc, rodina se hádá, máte problémy s partnerem, nedaří se vám hubnout, pravidelně cvičit a mnoho dalšího. Zaměřte se vždy na to dobré. Vyhazov z práce? Je to impuls pro nové šance a změna může být k lepšímu. Rodina se hádá? Problémy s partnerem? Opět je to možnost pro posouzení vztahu a případnou možnost začít někde nově a jinak.

Přijměte vše

Ať už je to špatné nebo dobré. Nikdy v životě nemůže mít všechno dobré a správné, další zase nemůže mít všechno jen špatné. Rovnováha je v životě důležitá a některé věci prostě člověk nezmění. Nikdy. Nejlepší je smířit se s tím, co člověk nemůže změnit, naučit se s tím žít a zbytečně nevěnovat energii věcem, které jsou negativní. Ty vás šťastné neudělají.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*