Home / Životní styl / Pelíšky pro psy dělají domov domovem

Pelíšky pro psy dělají domov domovem

Všichni máme rádi pocit, že někam patříme a máme někde místo, které si můžeme přizpůsobit podle naších představ. To samé platí i pro vašeho psího miláčka. Je jasné, že nepotřebuje nutně vlastní pokoj, stačí mu pouze klidné místo, kde si může pohodlně odpočinout. Vlastním pelíškem mu uděláte největší radost a nejlépe dáte najevo, že se stal právoplatným členem rodiny.

Pelíšky pro psy představují pohodlné místo i úkryt

Pelechy pro psy neslouží jen ke spánku. Je to pro něj bezpečný úkryt, když chce nerušeně odpočívat, ale také místo, kde může mít přehled o tom, co se právě děje, aniž by někomu překážel. Zkušení chovatelé proto doporučují pořídit pejskovi pelíšky hned dva. Jeden, který slouží ke spánku – pro tyto případy jsou ideální pelechy se stříškou, kam si pes může pohodlně schovat a mít svůj klid. Maximální pohodlí také zajišťují levné psí pelíšky s molitanovou ohrádkou, která pejskovi nahrazuje polštář pod hlavou. Druhý pelíšek pro psy slouží k tomu, aby pejsek mohl odpočívat a zároveň mít stále společnost a přehled o tom, co se děje, aniž by někomu překážel. Pro tyto případy jsou nejlepší matrace pro psy a deky. Přestože chce být pes ve společnosti i psí deku nebo matraci umístěte do nejméně frekventované části pokoje, tak aby pes nebyl v průvanu, blízko televize či rádia, ani u topení.

Velikost a tvar psí matrace deky nebo pelíšku

Pelíšky pro psy dnes můžete dokonale začlenit do interiéru vašeho bytu a sladit dokonce i s barvou srsti vašeho domácího mazlíčka. Pejskovi nezáleží na tvaru, důležité je, aby se do něj pohodlně dostával, to platí především u pelíšků ve tvaru stanů, boudiček nebo kukaní a mohl se v něm dobře pohybovat. Pelíšek však nesmí být ani moc velký, aby v něm váš mazlíček mohl dobře hospodařit s vlastním teplem. Velikost nejlépe zjistíte, pokud psa změříte v jeho oblíbené poloze a přičtete cca 10 cm.

Pro psí pelíšky a matrace je důležitý i výběr materiálů

Materiál psího pelechu, vždy přizpůsobte místu, kam jej chcete umístit. Pokud pelíšek budete pokládat na plovoucí podlahu či jiný povrh, který má tendenci ke skluzu, můžete pejskovi dopřát i pelíšky s protiskluznou úpravou. Většina dostupných modelů je vyrobena z materiálů, které zbraňují vlhkosti, dají se kompletně prát v pračce nebo mají snímatelný potah, který můžete libovolně prát. Pelíšky a matrace z dutého vlákna zachovávají své vlastnosti i po letech. Prošití dutého vlákna zaručuje, že se pelíšek pro psy nebude deformovat a vše zůstane tam, kde má. Odolné pelechy z koženky a impregnovaných materiálů se udržují pouze otřením vlhkým hadříkem.

Výběr je opravdu široký a vyhoví i těm nejnáročnějším designérům. Pamatujte však na to, že nejraději by ho měl mít váš čtyřnohý přítel a přizpůsobte jej především jemu a jeho potřebám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*