Home / Životní styl / Navykněte si na detox jako na nový životní styl
Navykněte si na detox jako na nový životní styl

Navykněte si na detox jako na nový životní styl

Jistě si vzpomenete na vaše návyky v podobě čištění zubů a sprchy každý den, ale slovo detox vám říká něco jen vzdáleně. Detoxem se rozumí očištění těla od škodlivých látek. A čím?

Nejlépe, když spojíte zdravé stravování a pohyb k lepšímu vyloučení těchto látek z těla. Konzervanty v jídle nejsou dobré, ale to víte sama moc dobře. Zkuste jíst tzv. fresh a zakomponujte do svého jídelníčku zdravou stravu bez výčitek, že přiberete. Naopak kila půjdou s detoxikační kúrou rychleji dolů.

Odměna za to, že vydržíte

Navykněte si na detox jako na nový životní stylUvidíte sama, že nový životní styl vám jedině prospěje. Budete hýřit velkou životní energií a projeví se to i navenek. Vaše pokožka bude pružnější a hydratovaná, také krásně zářivá. Zdraví si posilníte a v zimě nebudete tak často nemocná. Připravte se na nepřízeň počasí včas, ať vás nevyvede z míry první větší zakašlání nebo rýma. K detoxu byste měla přistupovat postupně a ne se jednou naráz silně očistit. To bude pro váš organismus spíše šokem. Držte se pár pravidel a uvidíte, že se budete cítit daleko lépe. Ať už se chcete, aby vám zmizely kruhy pod očima nebo zlepšila imunita, detox je pro vás výchozím bodem k vaší změně.

Jezte v klidu a pomalu

Pokud budete jíst v rychlosti nebo stresu, je to bez efektu. Tělo potřebuje stravu přijmout a zpracovat. K obědu si dopřejte bílkoviny, k večeru sacharidy a zdravé tuky. Tímto rozložením se tělu dostává přiměřenému množství základních živin. Pod pojmem zdravé tuky se rozumí např. batáty s máslem nebo avokádo. Neměňte vše naráz, není dobré, když se z těla toxiny uvolní najednou. Ráno začněte zeleninovým smoothiem, dodá vám to správné nastartování organismu. Nemusíte ani tak sledovat kalorie, jako právě složení potravin. Bez „éček“ a procesu extrudace. Raději si udělejte vlastní kefír nebo vypijte nalačno teplou vodu s citrónem a trochou soli, tělo potřebuje dostatek tekutin a udržet iontovou rovnováhu. Kupte si probiotika, ať jsou i vaše střeva v pohodě. Raw strava vám ke komfortu přispěje. Co zkusit cuketové špagety?

Navykněte si na detox jako na nový životní styl

Ideální je při detoxu sportovat

Je to logické, že sportem a hýbáním půjdou kila snáze dolů. Možná jste ovšem netušila, že k detoxu je dobrá volba skákání na švihadle nebo trampolína. Tělo nebude v organismu zadržovat vodu a zrychlí se metabolismus. Proč právě skákání? Měkké skákání napomáhá k regeneraci buněk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*