Home / Životní styl / Tarotové karty
Tarotové karty
By: Marilyn Roxie

Tarotové karty

O tarotech se vedou vášnivé diskuse. Výklad budoucnosti pomocí tarotových karet přináší lidem, kteří se tomu podvolí i užitek. Výsledkem výkladu sice může být chvilkové zmatení a hledání sebe sama, ale za pár dní se myšlenky ukotví a dostanou pevnější podtext s vlastním rozhodováním a činy.

 

Úleva, že se vám rozuzlila rodinná situace nebo jste došli ke smíření s osudem, který vás potkal..každý v kartách najde to, co právě hledá. Dotýkají se lehce i minulosti, která vás tíží jako kámen a vy nemůžete kupředu. Zeptat se jich lze na cokoliv, tak směle do toho.

Co jsou tarotové karty

Ne zcela jasný původ dává těmto kartám o to větší tajemno. Hrálo se s nimi snad někdy? V dobách minulých se traduje, že ano, ale kdy se spojily s ovlivňováním lidských osudů, není jednoznačně jasné. Snad v roce 1367 v bernském kantonu, je o nich zmínka, že jsou hazardem a uzákoněním zakazovány. Z historie je to např. tarot Marseilleský (souvisel s okultismem) či později převzat s místem jeho rozšíření Francií – Lombardský. Tyto dřevoryty tištěné na karton přispěly k velkovýrobě karet a další rozvoj v Evropě. Přetvoření karet v ikonickou esoteriku jim dala magickou moc a důraz při výkladu.

Ikonické symboly úzce souvisí s renesancí

Symbolické obrázky rozličných barev a charakteru postav, piktogramů a jiných tvarů si žádají naší pozornost. Již samotné motivy jsou spojovány s filozofií antických vzorů a dalších dekorů vycházejících ze samotné podstaty renesančních hodnot (malé arkány, mince, poháry, meče, hole, atd.) Tarotových karet již v dnešní době existuje velké množství, jsou všelijak modifikovány.

Jaké karty se v současnosti používají nejvíce

Nejpoužívanější je Thotův tarot Aleistera Crowleyho či Artura Edwarda Waitea. Crowleyho karty jsou mladší, vznikly někdy v roce 1944. Záměr karet s ikonickou tématikou filozofického konceptu, nabývá ve výkladu touze po poznání vlastního života s archetypickým pozadím. Snaha tarotu proniknout do psychoterapie je značná, mohly by sloužit jako nástroj k zahlédnutí sebe samých a k lepší představivosti dané problematiky. I tak je na závěr potřeba říci, že my jsme těmi, kteří jsou strůjcem svého štěstí.

Karty nám jen nastíní situaci, řešení je stejně na nás. Nejsou tím, co by nás mělo bezpodmínečně řídit, jsou pomůckou v esoterice, najdou spoustu východisek i tam, kde je člověk zatím neměl šanci zahlédnout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*