Home / Móda / V jakém oblečení sportovat na jaře a na podzim
V jakém oblečení sportovat na jaře a na podzim

V jakém oblečení sportovat na jaře a na podzim

Letní sportovní aktivity jsou prima a zimní lyžovačka nebo bruslení také nejsou k zahození. Jen při jarní únavě a podzimním pošmourném počasí se motivace k aktivnímu pohybu hledá hůře.

Když ale zvolíte vhodné oblečení, tak poznáte, že průměrné teplotní hodnoty vám budou mnohem lépe vyhovovat než letní parna nebo zimní mrazy. A aby byl jarní a podzimní sport co nejpříjemnější, musíte si vybrat na sebe to nejlepší.

Dospod patří termoprádlo

Na jaře a na podzim je třeba počítat s proměnlivostí teplot a z toho důvodu se vyplatí na sportovní aktivity nosit kvalitní termoprádlo, které má schopnost nasáknout velké množství potu, udržet tělo v optimální teplotě a ještě být rychleschnoucí.

Vyšší výkony si žádají kompresní prádlo

Je pravdou, že kompresní prádlo se často využívá při shazování přebytečných kil, ale když chcete, aby váš organismus pracoval při sportu co nejefektivněji, oblečte si jej. Dosáhnete lepšího prokrvování svalů, nárůstu celkového výkonu a při odpočinku zkrácení regenerace.

Oblečení je třeba vrstvit

Ať už jdete běhat nebo trápit své tělo na in line brusle, vždy musíte počítat s náhlými změnami teplot. Proto si na sebe vezměte více vrstev oblečení a využívejte především pohodlné funkční prádlo. A jelikož jsou módou povoleny snad všechny barvy včetně pastelových, klidně při kombinování outfitu popusťte uzdu své fantazii.

Navrch zkuste softshell

Velmi moderní softshellové oděvy se vám vyplatí hned z několika důvodů. Za prvé, softshell je neprodyšný, nepromokavý a je skvělým tepelným izolantem. A za druhé, softshellové oblečení se těší veliké oblibě a je stále módním hitem.

Nakonec si vezměte pohodlnou obuv

Na obuvi vhodné ke sportovním aktivitám nemá cenu moc šetřit. Ať už zvolíte běžecké sportovní boty nebo outdoorovou obuv, vždy dbejte na její správnou velikost, prodyšnost, měkkou podrážku a ohebnost.

Nyní už odložte časopis, vypněte televizi a můžete jít potrápit své tělo, bude vám za to vděčné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo