Home / Zdraví / Menstruační kalíšek – má nějaké nevýhody?
Menstruační kalíšek - má nějaké nevýhody?

Menstruační kalíšek – má nějaké nevýhody?

Nechcete stále utrácet za nové hygienické potřeby, když máte své dny? Dámy, slyšely jste již o menstruačním kalíšku? Jedná se o řešení, jak se cítit skvěle, mít pohodlí a přestat neustále kupovat menstruační vložky a tampony. Přečtěte si například o tom, zdali má kalíšek nějaké nevýhody či jak o něj pečovat.

Menstruační kalíšek má v oblibě více a více žen. Vychvalují si, že ho prakticky ani necítí, manipulace s ním je snadná a při svých dnech se nemusí omezovat. Plavání, běh, jízda na kole i další sporty pro ně v době menstruace nejsou překážkou. Má tak vychvalovaný kalíšek nějaké nevýhody?

Nevýhody menstruačního kalíšku

U menstruačního kalíšku nebude jeho zavedení správné hned napoprvé. Z počátku budete muset nejspíš vyzkoušet několik poloh, abyste našla tu, která vám bude vyhovovat. Některé ženy mohou za nevýhodu považovat to, že s menstruačním kalíškem je potřeba znát trochu anatomie své vagíny, což pro zavádění tamponu nebo nalepení vložky není potřeba. Ostatně, co si budeme povídat, není to na škodu.

Menstruační kalíšek - má nějaké nevýhody?

S antibakteriálním gelem v kabelce vás nic nepřekvapí.

Asi jedinou nevýhodou tak může být, že při vyjímání kalíšku si můžete lehce umazat špičku palce a ukazováčku, kalíšek je nutné vyprázdnit a vymýt. Je dobré s sebou nosit na veřejné záchody například lahev s vodou nebo antibakteriální gel a máte vyřešeno.

Jak často kalíšek vyprazdňovat?

Menstruační kalíšek pojme mnohem více tekutiny, což znamená, že jeho vyjímání nemusí probíhat tak často. Navíc se v kalíšku netvoří žádné bakterie ani zápach a tak se nemusíte bát infekci či nelibé vůně. Kalíšek stačí vyprazdňovat po čtyřech až dvanácti hodinách. Používat ho lze pohodlně i přes noc.

Menstruační kalíšek - má nějaké nevýhody?

Buďte svá i při menstruaci.

Jak o kalíšek pečovat?

Před použitím je nutné kalíšek vždy sterilizovat. Přidáním kapky citronu zabráníte tvorbě a usazování vodního kamene. Po sterilizaci můžete kalíšek používat pohodlně po celou dobu menstruace, kdy stačí kalíšek vždy jen opláchnout čistou vodou nebo použít antibakteriální gel.

Pokud tedy patříte mezi ženy, které kladou důraz na pohodlí, určitě o kalíšku popřemýšlejte. Je pohodlný, šetří vaše finance i přírodu a nebude vás omezovat. A to se vyplatí, ne?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová