Home / Nezařazené / V zajetí čajových Vánoc
V zajetí čajových Vánoc

V zajetí čajových Vánoc

Je spoustu lidí, kteří se čaje po celý rok sotva dotknou, ale jen přijdou Vánoce, pijí ho už pro tu atmosféru. Vánoční čaje si člověk navíc hravě dokáže vytvořit sám a nemusí zůstat jen u nich. K vánocům se totiž hodí i opojné likéry, např. vaječný či mandlový.

 

My se budeme pro dnešek držet čaje, ale trochu alkoholu si v něm dopřejeme také. Je to především rum, který se na Vánoce používá, ať už do cukroví nebo právě do různých čajů. Během vánočních nákupu jsme promrzlí od hlavy až k patě. Pokud si nekoupíme grog nebo svařené víno na venkovním jarmarku, cítíme i fakt, jak nám tuhnou palce u nohou. Jste – li autem, máte smůlu, ale zase se můžete těšit, že si něco na zahřátí dáte doma. Zde je pár tipů a variant v podobě čaje.

Pod čajovou pokličkou

Co je to za vůni, pod tou čajovou pokličkou, že je její vůně hodna aroma svíci? Je to vánoční čaj, který díky koření, co jste do něj přidali, náramně voní. Stačí jen uvařit v hrnci vodu, vhodit pár kusů hřebíčku, skořici a badyán. Pěkně společně povařit, zamíchat med a sypaný černý čaj. Pokud vám koření a snítky čaje vadí, použijte na koření uzavíratelný pytlíček a místo sypaného čaje, nechte luhovat sáčkový. Jako dekoraci na voňavý hrneček vykrojte z pomerančové kůry velkou kometu a zakápněte pár lžičkami citrónové šťávy. V případě, že čaj s vámi nebudou mít děti, můžete přidat i trochu rumu. Chřipka s vámi jen tak nezacloumá. Výbornou variantou, když máte čas, jsou i pečené vánoční čaje. Vámi vybrané ovoce a další ingredience se pečou v troubě a hotový čaj se přelije do zavařovacích skleniček. Takto připravené čaje mají i jednu výhodu – ovoce z hrnku lze tak jednoduše vyjíst a přitom sledovat pohádku v tv. Jedině tak chutná pravá vánoční pohoda.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*