Home / Podnikání / Založení společnosti se vyplatí
Založení společnosti se vyplatí

Založení společnosti se vyplatí

Máte podnikatelský plán a dostatečné množství prostředků na rozjetí vašeho podnikání. Jenže na začátku si každý podnikatel, musí zodpovědět ještě jednu základní otázku. Ta se týká právní formy podnikání. Má tedy podnikatel začít jako živnostník (OSVČ) nebo je výhodnější založení firmy.

Rozhodnutí ovlivňuje celá řada faktorů, které je potřeba zvážit. Především to jsou finance, které máte k dispozici. Dalším faktorem je riziko vašeho podnikání a míra nebezpečí, že přijdete o svůj majetek. Jednotlivé formy podnikání to totiž řeší po svém.

Založení společnosti se vyplatí

Výhody podnikání OSVČ

Před založení s.r.o. podniká většina osob jako OSVČ. K získání tohoto oprávnění stačí navštívit živnostenský úřad a uhradit poplatek 1000 Kč. Jakmile máte vyhotovené živnostenské oprávnění, můžete podnikat. Součástí živnostenského oprávnění je i placení zdravotního a sociálního pojištění. K platbám se musíte registrovat přímo na jednotlivých úřadech a probíhají měsíčně pomocí záloh. Nevýhodou OSVČ je skutečnost, že nemá žádný základní kapitál. Za své závazky tedy ručí celým svým majetkem, což může být nevýhodné a v určité míře i nebezpečné. Z tohoto důvodu se plno podnikatelů rozhodne k založení firmy.

Založení společnosti na míru

Založení společnosti na míru, tedy společnost s ručením omezeným patří mezi nejrozšířenější právnickou osobu v ČR. K založení firmy stačí majitel (zakladatel) a finanční prostředky od 12222 Kč. Společnost s ručením omezením vyžaduje zápis do obchodního rejstříku a vedení účetnictví. Je to tedy komplikovanější forma podnikání, ale nabízí větší možnost výdělků, důvěryhodnost klientů a především ochranu před osobním bankrotem. Navíc na trhu existují společnosti, které vám založí společnost na míru a vy se můžete věnovat naplno svému podnikání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*