Home / Nezařazené / Zdravotní rizika e-cigaret
Zdravotní rizika e-cigaret

Zdravotní rizika e-cigaret

Elektronické cigarety zahltily trh jako divoké tsunami a jejich hlavní údernou zvěstí je, že dopřejí příjemné kouření bez dehtu a bez obtěžování okolí. Jaká je ovšem skutečnost? Tabákové společnosti pochopitelně nepřijaly příchod elektronických cigaret s nadšením a jako reakci spustili celou řadu kampaní právě proti e-cigaretám. Stejně tak jako všechny jiné výrobky, tak i e-cigarety musely před cestou na širý trh podstoupit mnoho testů, které prokázaly, že jsou v porovnání s riziky běžných cigaret neškodné.

Zdravotní rizika e-cigaret

Rizika jsou však vždy a všude, ale v mnohem menší míře. Podle výzkumu mohou i elektronické cigarety obsahovat rakovinotvorné látky a sice jde o molekuly uvolněné příliš rychlým spalováním. Výrobci e-cigaret se snažili tomuto negativnímu dopadu předejít, tak prodávají i kvalitnější modely, u kterých si uživatel připlatí více, ale má jistotu, že se jedná o kvalitní výrobek.

Ať už jde o jakoukoliv e-cigaretu, tak jedinou relativní hrozbou a škodlivou látkou je nikotin. Škodlivost nikotinu už nikdo neodpáře, jedná se zkrátka o látku, která tělu nedělá dobře. U elektronických cigaret je rizikem, že kuřák nesleduje, kolik nikotinu vstřebá. U běžných cigaret může podle počtu cigaret posoudit, že v některý den absorboval nikotinu více. U elektronických se to odhaduje špatně a tak kuřáci často vstřebají mnohem více nikotinu, než u klasických cigaret.

Pokud je však kuřák opatrný a umí svojí vášeň krotit, tak lze využívat e-cigarety jen v případě nutnosti a zajistit si tak požitek z kouření i bez toho aniž bychom si ničili plíce. Dehet, který je obohacený o celou řadu škodlivých látek, je hlavním důvodem, proč by měli kuřáci s běžnými cigaretami přestat. Ať už jsou e-cigarety jakkoliv haněny, je třeba myslet na to, že jsou celosvětově testované a že se budou tabákové společnosti vždy snažit nás přesvědčit, abychom si zakoupili běžné cigarety a tím dále ničili zcela zbytečně své plíce. E-cigarety jsou nejlepší alternativou běžných cigaret a zároveň nejlepší cestou k tomu, jak s kouřením zcela přestat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*