Home / Hobby / Zprovozněte gril na letní sezónu
Zprovozněte gril na letní sezónu

Zprovozněte gril na letní sezónu

Jak starší, tak nové grily, všechny je potřeba před letním grilováním uvést správně do procesu grilování. S tím starším grilem je to složitější, ale není to tak náročné. Když jste ho dobře uschovali před sněhem a deštěm, ale i případnými zloději, neměl by to být problém.

Než si připravíte maso, zkontrolujte nejprve gril. Mohlo by se vám také stát, že grilovačku neuskutečníte. Gril mohl zrezivět, začít se viklat nebo je ztrouchnivělá mřížka..důvodů, proč vám to dnes nevyjde, může být mnoho.

Záleží na druhu grilu

Zprovozněte gril na letní sezónuPlynový gril mohl přestat hořet, elektrický gril má spodní misku plnou tuku od loňska nebo jen nemáte dřevěné uhlí..to vše jsou větší i menší komplikace, které musíte vyřešit. Kupte si včas palivo pro váš gril, ať jste připraveni. Kdo má gril z litiny a nerezu, investoval správně, tento gril by neměl korodovat. Pro ty z vás, kterým gril nic neříká, soustřeďte se na jednoduchost. Čím složitější montování, tím i jeho údržba.

K elektrickému grilu potřebujete přívod elektřiny, což je oproti grilům na uhlí celkem nevýhoda. Jste-li někde v přírodě, zřejmě vás vysvobodí klasický táboráček s opekáním špekáčků. U plynového zrevidujte, jestli vám nedošel plyn. Podívejte se na sklon desek, zda není potřeba přenastavit výškově polohovatelný rošt, utáhnout šroubky, aj. Také otřít prach, pokud byl někde v kůlně nebo na půdě. Mřížku je dobré znovu vydrbat kartáčem a teplou jarovou vodou, aby se odmastily případné nečistoty. Některé grilovací plochy se dají umýt i v myčce.

Jestli máte gril s regulací teploty, mělo by fungovat i čidlo snímání teploty. Sedět musí také víko na přiklopení. Vyčistěte špínu z ventilačního otvoru víka. Ověřte si pojízdnost koleček, event. promažte olejem.

Když máte vše v pořádku, stačí do grilu nasypat uhlí nebo povolit uzávěr plynu či dát gril do zásuvky, vrátit zpět omytou mřížku a grilovat.

Rada na závěr: pevná a neklouzavá držadla z termoplastu snadno uchopíte, minimalizujete tím riziko popálenin


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel