Home / Hobby / Jaký volit postup při výběru vzduchového kompresoru?
Jaký volit postup při výběru vzduchového kompresoru?

Jaký volit postup při výběru vzduchového kompresoru?

Vlastní vzduchový kompresor nabízí svému majiteli hned několik výhod – motoristé s ním dohustí pneumatiky nebo nalakují kapotu svého vozu, kutilům zase poslouží jako pohon pneumatického nářadí širokého využití.

Jak ale vybrat hobby kompresor vhodný právě pro vás?  Víte, na co se při pořizování nového zařízení zaměřit?

Před nákupem si vyjasněte princip zařízení

Kompresory bychom dle základního principu mohli rozdělit na pístové a šroubové. Do domácích dílen a garáží jsou vhodnější ty první jmenované: pístové hobby kompresory jsou určeny pro častější vypínání a zapínání spíš než pro trvalý provoz. Navíc se většinou jedná o mobilní zařízení na kolečkách, proto není problém se s nimi přiblížit na místo, kde zrovna potřebujete pracovat.

Dále je nutné si zvolit mezi olejovým a bezolejovým kompresorem. Bezolejový kompresor je vhodný například v situacích, kde přichází stlačený vzduch do kontaktu s potravinami. V ostatních případech je vhodnější kompresor olejový, ve kterém dochází k rozstřikování oleje pod válcem. Píst se tak pravidelně promazává a kompresoru se tím snižuje poruchovat a stoupá životnost.

Jaký potřebujete výkon?

Důležitým faktorem, aby kompresor odpovídal vašim požadavkům, je jeho výkon na výstupu. Ten by měl co nejideálněji splňovat plánovanou orientační spotřebu stlačeného vzduchu. Například spotřeba při nafukování gumového lehátka je samozřejmě jinde, než když se chystáte nastříkat vrata od garáže nebo pohánět výkonnější pneumatické zařízení.

V případě spíše nárazovějších odběrů se neobejdete bez tlakové nádoby, ve které se vzduch průběžně tlakuje, takzvaném vzdušníku. Pokud navíc kladete nároky na kvalitu vzduchu, je potřeba volit kompresor se sušičkou vzduchu.

S výběrem nikam nespěchejte

Zodpovědný výběr kompresoru, který vám bude adekvátně sloužit dlouhá léta, není chvilkovou záležitostí. Věnujte mu proto pozornost a snažte se o přístrojích dostupných na trhu zjistit co nejvíce informací.

Podrobnější informace o výběru toho nejvhodnějšího stroje pro vás pak najdete v článku Jak vybrat kompresor?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo