Požádal vás o ruku a vy váháte, zda přijmout? Už to může být znamení, že na to ještě nejste připravena. Vy sama sebe znáte nejlíp a víte, že úzkost nebo deprese by asi neměly patřit k tomu, abyste na požadavek kývla.
Většinu požádání o ruku totiž doprovází pozitivní spontánní emoce, které mohou být doplněny o pláč, ale z radosti. Pokud je tomu tak i u vás a jste si jistá, že on je ten pravý, připravte se nejen na radosti, ale teď už i na společné starosti. Již nejste jen „já“, ale „my“. Společně budete rozhodovat o životě, kdy si pořídit děti, koupit dům, auto, atd.
Manželství je o vzájemném přijímání
Manželství je svazek, zatímco ze vztahu můžete vycouvat, aniž by se vám to třeba vymstilo. Berte v potaz, že vámi vyvolený(á) se už moc měnit nebude.
Pokud vás váš milý požádá o ruku po delší době, je to výhoda, protože vás zná a ví, co od vás očekávat. Bláznivé svatby po půl roce známosti nemusí vždy končit šťastným koncem, ale je to individuální, protože „happy end“ nelze předpovědět u žádné svatby. Reálnou podobu životního partnera poznáváte totiž postupně. Pokud se vzájemně přijmete takovými, jakými jste, i s drobnými nedokonalostmi, budete v manželství šťastnějšími. Nesnažte se partnera mermoumocí předělat, stejně se vám to nepodaří.
Sžívání versus rodinný život
Pokud jste se vzali a bydlíte v páru, moc změn vám manželství prozatím nepřinese. Až na to, že máte společné jméno a mění. Zřejmě budete šťastní, že k sobě konečně oficiálně patříte.
Větší jistota, že vám neuteče za mladší tu ovšem není. Možná by se zpočátku ostýchal a vedl dvojí život, ale postupně by si vás stejně přestal vážit a nechal by se okouzlit jinou.
Vraťme se k té variantě, kdy je vše v pořádku. Užívejte si jeden druhého, hodně cestujte a rozvíjejte společné zájmy. Při plánování dětí už tolik času nebude. Budete mít na sebe méně času, ale zase se budete věnovat dětem. Vztah tak proplouvá různými fázemi, kdy jednou jste dole, ale potom zase nahoře.