Home / Hobby / Ulovte ty nejlepší záběry zvěře s fotopastí
Ulovte ty nejlepší záběry zvěře s fotopastí

Ulovte ty nejlepší záběry zvěře s fotopastí

Základem dokonalé fotografie je vyčkat na okamžik, který bude pro vytvoření snímku nejlepší. Pokud jde o focení divokých zvířat, jde často o téměř nemožný cíl a to obzvláště, pokud jsou plachá nebo vzácná.

Přírodovědci, zoologové, lesníci, lovci i myslivci používají pro sledování zvěře fotopasti. Moderní fotopasti jsou vysoce pokročilá zařízení, která disponují takovými parametry, jako drahé fotoaparáty. Svými vlastnostmi je ovšem i v mnoha ohledech překonávají. Ačkoliv jsou fotopasti precizní a složitá zařízení, disponují velkou odolností a to proto, aby mohly odolávat nepřízni venkovních podmínek. Jsou uschované v pevném kovovém obalu, který je ochrání před nárazy i případným odcizením.

Jak zvířata pozorovat

Ulovte ty nejlepší záběry zvěře s fotopastíZákladním předpokladem je umístění fotopasti na vhodné místo, fotopasti jsou malé a díky svému maskovanému vzezření je těžké je v přírodě vizuálně zaznamenat. Po instalaci, která nejčastěji probíhá na strom, je fotopast připravena zaznamenat vše, co se do její blízkosti přiblíží. Je natolik citlivá, že zaznamená i drobnou zvěř. Její reakce jsou šokující, dokáže reagovat během necelé vteřiny. Neunikne vám tak jediný záběr. Hlavním účelem není pořízení záběru, který by putoval do galerie, ale především monitorování. S fotopastmi byla mnohokrát prokázána přítomnost vzácných druhů zvířat.

Bezpečí vašeho domu

Příroda není jediným místem, kde může fotopast monitorovat své okolí. Dalším využitím je bezpečnost. Pokud se fotopast nainstaluje do blízkosti domu, skvěle nahradí bezpečnostní kameru a dokonale zaznamená každou osobu, která se k vašemu domu přiblíží a to i v nočních hodinách.

Ulovte ty nejlepší záběry zvěře s fotopastí

Jaké fotopasti kupovat

Není fotopast jako fotopast. Když už budete fotopasti pořizovat, zaměřte se na kvalitní značky jako například BROWNING, které jsou pro pozorování přírody zcela ideální. Mezi další kvalitní výrobce patří BUNATY nebo třeba Acorn. Nejlepším místem pro zakoupení fotopasti je eshop, který se na prodej tohoto sortimentu zaměřuje, mezi nejlepší patří fotopast.eu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*