Home / Zajimavosti / Hledáte uklidňující dekoraci? Namalujte si mandalu!
Hledáte uklidňující dekoraci? Namalujte si mandalu!

Hledáte uklidňující dekoraci? Namalujte si mandalu!

Máte někdy pocit, že se vám nic nedaří a problémy, nehledě na to, jak se snažíte, se spíše množí? Zkuste si namalovat mandalu a uklidněte svou mysl!

Proč si namalovat osobní mandalu?

Hledáte uklidňující dekoraci? Namalujte si mandalu!Člověk se s problémy setkává každý den. Někdy se nám hroutí život opravdu, ve škole, v práci, v rodině, jindy máme jen úzkostlivé pocity, které nás dohánějí k šílenství. Říká se, že bychom se neměli před problémy zastavovat, překážky překonávat a nenechat se ničím odradit. Ale co když nějaké zvolnění a zamyšlení se může přinést víc?

Mandala jako antistresové umění

Ve starověku se mandala, v sanskrtu znamenající kruh, malovala do písku a autor ji po dokončení rozfoukal, čímž zdůraznil pomíjivost všeho. Ale i mandala kreslená na papír nám toho může hodně dát. Při její tvorbě je potřeba spousta trpělivosti a snad i pečlivosti.

Psychoterapeuti, výtvarníci a ezoterici tvrdí, že tvorba osobní mandaly představuje rituál, kdy jsme schopni ponořit se do vlastního nitra, oprostit se od vnějších starostí a soustředit se jen sami na sebe, vnímat svou auru a prostřednictvím barev a obrazců se definovat a vyjádřit.

Hledáte uklidňující dekoraci? Namalujte si mandalu!Jak si nakreslit mandalu

Na internetu najdete mnoho návodů, jak na mandalu. Záleží, která technika je pro vás víc uklidňující. Použít můžete vodové barvy, pastelky, voskovky, fixy. Před začátkem zavřete oči a zkuste si představit, co ve své mandale chcete zobrazit, jaké barvy jsou pro vás harmonizující a jaké naopak rušivé.

K samotnému tvoření si můžete pustit nějakou uklidňující instrumentální hudbu, která vás provede cestou vlastním nitrem. Zajímavé mohou být i zvuky deště či plápolajícího krbu.

Po dokončení mandaly nejspíš zjistíte, že se cítíte lépe. Méně vyčerpaní. Uvolněnější. Pokud se necítíte na tvorbu mandaly, můžete si vybarvit nějakou šablonu z internetu.

 

About Martina Baierová