Home / Návody / Jak vybrat matraci?
Jak vybrat matraci?

Jak vybrat matraci?

Základem spokojeného spánku je rozhodně kvalitní matrace. Bohužel řada lidí se většinou orientuje podle ceny a výsledkem je nejenom nekvalitní spánek, ale také bolavá záda či jiné části těla. Výběr správné matrace tedy rozhodně není radno podceňovat. Ačkoliv každý máme jiné preference, ta správná matrace by neměla být ani moc tvrdá, ani moc měkká. Měla by nám poskytnout pevnou oporu, ale zároveň by se měla umět dobře vytvarovat kolem našeho těla.

 

S tím souvisejí i takzvané zóny, které matrace mají. Nejlepším typem jsou samozřejmě ty sedmizónové. Toto označení znamená, že je matrace rozdělena na několik částí, které mají různou tvrdost a pevnost. Největší tlak je v bederní oblasti a dále směrem ke krajům slábne. Právě na takové matraci by měl být zaručen ten nejlepší možný spánek, jelikož přesně odpovídá moderním trendům a požadavkům.

 

Určitě je dobré zaměřit se také na celkovou tloušťku matrace. Ta často odpovídá i použité technologii. Jsou totiž matrace například pružinové, nebo také sendvičové matrace. S ohledem na tloušťku se určitě nedá říci, která je dobrá a která nikoliv. Velmi však souvisí s celkovou nosností. I na tu je dobré brát ohled, zvláště pokud právě naše váha přesahuje určité limity. Při běžné hmotnosti toto hledisko nemusíme téměř řešit, jelikož matrace určené pro dospělé osoby nás bez problému unesou.

 

Důležité hledisko při výběru správné matrace je také zaměřit se na její prodyšnost. Při spánku se totiž každý z nás více či méně potí a tak je důležité, aby matrace dostatečně dýchala a mohla tak odvádět nejenom pot, ale i teplý vzduch. Tím samozřejmě zamezí nadměrnému pocení, které může vést k častému buzení a velmi nekvalitními spánku. Opět nelze říci, který materiál nebo provedení má v tomto ohledu nejlepší vlastnosti. Vždy totiž záleží na celkové konstrukci a jednotlivých vrstvách kupované matrace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*