Home / Návody / Jak vybrat kočárek?
Jak vybrat kočárek?

Jak vybrat kočárek?

Těhotenství je určitě významná událost obou partnerů. Znamená to, že po uplynutí devíti měsíců od početí spatří světlo světa váš potomek. Na tuto chvíli je však nutné se náležitě připravit. Naprostou nutností je samozřejmě kvalitní kočárek. Než ho koupíte, počkejte na výsledky z ultrazvuku, zda čirou náhodou nečekáte dvojčata. Pokud ano, i takové kočárky na trhu existují. Nebudete tak později muset dokupovat další.

 

Velmi důležitým hlediskem je určitě hmotnost kočárku. Díky mnoha lehkým a pevným materiálům tak lze nakoupit takový, který neváží skoro nic. To oceníte při jakékoliv manipulaci s ním, ať už do schodů, do autobusu městské hromadné dopravy, nebo třeba při tlačení do kopce. V tomto ohledu platí, že čím lehčí, tím lepší. Samozřejmě s ohledem na celkovou kvalitu a pevnost.

 

Důležité je také zaměřit se na konkrétní typ koleček. Pokud bydlíte ve městě a svůj kočárek s dítětem budete tlačit většinou na pevných chodnících a cestách, potom jsou ideální úzká kolečka, díky kterým se kočárek nejenom skvěle ovládá, ale i se s ním velmi pohodlně jezdí. Kolečka by také měla umožňovat aretaci, a to v přímém směru. Nehrozí tak jejich neustálé přetáčení na hrbolatém povrchu. Pokud však budete jezdit na nezpevněných cestách, určitě je lepší zvolit i takzvaná terénní kolečka, které jsou mnohem širší a mají i lepší vzorek, díky kterému mají lepší záběr.

 

Samozřejmě je nutné zohlednit řadu dalších věcí, jako je hloubka kočárku, výška rukojeti, nebo také košík. Na ten se rozhodně zaměřte, jelikož bude skvělým pomocníkem, ať už s sebou budete vozit náhradní pleny, nebo budete chtít nakoupit. Není tak nutné vše nosit v ruce. Dalším důležitým prvkem jsou také brzdy. Ty samozřejmě zajistí maximální bezpečnost ve chvílích, kdy svůj kočárek budete muset na několik minut nechat. Díky kvalitním brzdám se tak nerozjede ani z prudšího kopce.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*