Home / Móda / Jak vyzrát na dress code?
Jak vyzrát na dress code?

Jak vyzrát na dress code?

V ruce m pozvánku na společenskou událost, večírek, event či jakoukoliv jinou akci. Víte přesně, kam se máte dostavit, v kolik akce začíná i čeho se to celé koná. Co však znamená poznámka v kolonce dress code? To vás často vyvede z míry. Přesně nevíte, jak se na danou akci obléci, abyste působili vhodně a správně.

Dress code – co je to?

Když se řekne dress code znamená to pravidlo, které upravuje oblékání a obouvání. To se váže k určité příležitosti a akci. Dress code se může uplatňovat v rámci jedné firmy, ve škole. Rovněž, když jdete na pracovní pohovor, schůzku nebo jednání, pak obvykle platí nějaký ten nepsaný dress code (elegantní oblečení). Objevuje se také při společenských událostech, ovšem tam už to bývá konkrétnější. Co jednotlivé názvy vlastně znamenají?

Black tie

S tímto dress code se potkáváte na společenských událostech. Pokud jste muži, sáhněte ideálně po smokingu, lakovaných botách, košili a motýlku či kravatě. Ženy mají větší pole působnosti, ale určitě by měly sáhnout po botách na podpatku, dlouhých šatech či krátkých typu „malé černé“ ale bohatě zdobené a velkolepé.

Causal

Tento dress code znamená, že si na sebe můžete obléknout oblečení, které jste zvyklí nosit během dne, tedy mikinu, tričko, džíny, sukni, šaty, tenisky či jiné boty.

Business causal

Společensky a stylově, přesně takhle se oblékněte. Mužům postačí svetr s košilí, chino kalhoty s polobotkami či sportovní sako. Ženy povětšinou oblékají kalhoty či sukni s halenkou. Vyhněte se džínům.

Formal dress

Odvíjí se podle toho, ve kterou dobu jdete na akci. Je-li to akce večerního typu, pak zvolte společenský slavnostní oděv. Jde-li o akci během dne, pak klidně sáhněte po formálnějším stylu. Muži mohou vzít oblek s košilí a kravatou, ženy klidně mohou vzít klasické „malé černé“.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*