Home / Styl / Feng Shui a rodinný dům
Feng Shui a rodinný dům

Feng Shui a rodinný dům

Vitalita a energie, to je oč tu ve stylu Feng Shui kráčí. Pokud chcete postavit rodinný dům ve stylu Feng Shui, je potřeba držet se určitých pravidel. Určení geopatogenních zón v domě se nevyhnete, jen tak se tu budete cítit přirozeně. Je důležité, aby váš dům s vámi tvořil celek, který bude v dokonalé harmonii.


Východní filozofie vnese do domácnosti pořádek

Feng Shui a rodinný důmČínský koncept vychází z přírody, se kterým úzce koresponduje. Představte si hladinu čisté a průzračné vody, která teče. Jednotlivé kapky se spojují v proud. Stejný směr a ukotvení má i Feng Shui. Energie ve vašem domě potřebuje proudit, takže není vhodné mít v domě zbytečnosti. Čisté, vzdušné prostředí v souladu s přírodou je pro Feng Shui typické. Rozhodující je dívat se na tvary, zaoblené nám dávají v domě pocit jistoty a bezpečí. S rozvahou je tak potřeba umístit i zrcadla v domě, která podle Feng Shui jsou v konkrétních místnostech spíše na škodu, např. předsíň.

Soustřeďte se na křivky a kopírujte tvary, jako byste si představovali vodu nebo vlnící se pěšinku. Do vašeho domu by také mělo prostupovat dostatek světla a velmi pěkně vypadá dům situován a otevřen směrem do zahrady. Sluneční energie vám dodá pocit útulnosti. Dům svými oblými tvary budí dojem pohledu rybího oka, jako vypouklé čočky. Koncept Feng Shui se tak snaží o zaoblení nejen tvarů v domě, ale i celých stěn. Člověk si tak přijde lépe chráněn. Pocit jistoty a bezpečí tu vnímají i vaše děti.

Feng Shui a rodinný důmFeng Shui se velkou měrou opírá o psychologii jakožto o vědu a vychází z jednotlivých základů (archetypy). Vše by mělo mít svůj řád, aby se dům udržel v souladu dvou rozličných energií (jin – jang). Inspiruje se prvky, které v sobě snoubí sama příroda. Je to voda, dřevo, oheň, země a kov. Zbavte se svých starých věcí, podle Fengh Shui vyvolávají v domě stagnaci a minulost – energetický zásek. Doplňte svůj byt raději výše zmíněnými komponenty, jejich vzájemným skloubením docílíte perfektního výsledku.

Šťastné pilíře nastaveny přímo na míru

Každého z nás ovlivnil den a hodina narození, pokud vycházíme z této podstaty, v domě zavládne přízeň. Tím pádem se dozvíme, který prvek daného člověka posílí nebo mu naopak životní energii ubere. Souvisí to i s vhodnou výmalbou a dalšími dekoracemi. Energeticky rozdílné celky je potřeba od sebe oddělit, např. kovová zvonkohra. Energie tu začne proudit a vy se budete cítit dobře. Život v pohybu je pro vás významnější, než jste se možná doposud domnívali.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*